#

O nas

Logo Inter Parts Dystrybucja części samochodowych

Firma Inter Parts rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku, w okresie otwarcia polskiego rynku na branżę motoryzacyjną.  Od pierwszych lat istnienia ważnym elementem funkcjonowania biznesu była bliska współpraca z klientem. To pozwoliło na przełomie lat na dynamiczny rozwój naszej dystrybucji.

Specjalizujemy się w sprzedaży samochodowych, motocyklowych części zamiennych oraz akcesoriów i wyposażenia warsztatowego. Dzięki bezpośredniej i wieloletniej współpracy z największymi producentami z całego świata, oferujemy Państwu produkty najwyższej jakości. Szerokie portfolio produktów jest odwzorowaniem tendencji na rynku, dającym możliwość wyboru pomiędzy kilkoma dostawcami.


2004

Nawiązanie współpracy z grupą zamówieniową Group Auto Union Polska sp. z o.o., stanowiącą platformę wspólnych zakupów i polityki marketingowej na polskim rynku aftermarketowym dla niezależnych dystrybutorów części samochodowych, zorientowanych na kompleksowe obsługiwanie rynków lokalnych. Rozwój portfolio sprzedażowego było motorem napędowym kolejnych dużych inwestycji w firmie.


2005/2006

Inter Parts przenosi swoją główną siedzibę z historycznej ulicy Augustowskiej w Olsztynie do Stawigudy. Przy ulicy Jarzębinowej 4 powstaje centrala obecnej spółki oraz magazyn wysokiego składowania wraz z centrum wysyłki. Dzięki tej inwestycji firma Inter Parts mocno zaakcentowała swoją obecność na rynku automotive, a zwiększenie powierzchni magazynowej pozwoliło na dalszy rozwój dostępnej oferty handlowej.

Wkrótce potem powstaje pierwszy odział Inter Parts w Brzozie, niedaleko Bydgoszczy, skupiający się na sprzedaży oferty do klientów hurtowych. Obecnie liczba oddziałów firmy przekracza 20, a filia Brzoza jest wciąż jednym z wiodących punktów dystrybucji części i akcesoriów samochodowych i motocyklowych.


2010  

Otwarcie nowoczesnego Centrum logistycznego z halą magazynową o powierzchni ponad 8000 m2  i biurach o powierzchni 1500 m2. Inwestycja zlokalizowana na obrzeżach miasta pozwala na doskonałe skomunikowanie działalności małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą korzystać z pełnego zaplecza magazynowego i biurowego, indywidualnie opracowywanego dla każdego najemcy. W późniejszym okresie rozwój firmy sprawia, ze część powierzchni magazynowej zostanie wchłonięte na potrzeby bieżącej działalności, natomiast oferta wynajmu biur stanowi aktualną opcję współpracy z firmą.


2010

Logo pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach

Zakup pola golfowego Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Podolsztyńskie pole to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Bardzo cenione za klimat i urokliwe położenie, pole golfowe jest w stałej rozbudowie, czego dowodem jest stworzenie możliwości zakupu apartamentu w ścisłym centrum MG&CC oraz budowa nowego domu klubowego z opcją obsługi dużych imprez okolicznościowych.


2012  

Podpisanie umowy dealerskiej z Kawasaki Polska i otwarcie salonu Kawasaki przy ulicy Augustowskiej 17 w Olsztynie. Otwarcie salonu motocyklowego było częścią strategii rozwoju szerokiej oferty części i akcesoriów motocyklowych, na które jest wciąż rosnący popyt w Polsce. Oferta oryginalnych części do pojazdów Kawasaki została rozwinięta o współpracę z firmą Larsson oraz innymi dystrybutorami specjalizującymi się w sprzedaży części do motocykli i quadów. W kolejnym, 2013 roku, oferta została poszerzona o skutery i quady marki SYM.


2013  

Logo Inter Land Dystrybucja części zamiennych

Powstanie spółki Inter Land sp. z o.o. S.K.A., będącej platformą zakupową i logistyczną dla Inter Parts. Wyodrębnienie działu zamówień i wprowadzenie nowego rozwiązania pozwoliło na dynamiczne zwiększenie oferty o kolejnych uznanych dostawców, wpływając na dostępność i  atrakcyjność naszej oferty. Centrum logistyczne Inter Land znajduje się w Stawigudzie, a łączna wielkość powierzchni magazynowej przekracza 15 000m2.


2014  

Logo Nexus

Dołączenie do grupy zakupowej Nexus International, będącej silnym partnerem w polityce zakupowej. Grupa Nexus, z siedzibą w Genewie skupia wielu dystrybutorów na całym świecie. Duży potencjał zakupowy pozwala Nexus rywalizować z największymi graczami na rynku automotive. Jednym z elementów współpracy z tą grupa jest tworzony projekt sieci warsztatów Nexus Auto.

Inter Parts

Nowy terminal zakupowy

Banner newsletter

Banner narzędzie.interparts.pl

Kontakt z naszym handlowcem

Piotr KamińskiKoordynator ds. rozwoju rynku (woj. mazowieckie)

606 672 140

Leszek Suchodolski(woj. mazowieckie)

660 420 612

Jacek Szulta(woj. pomorskie)

882 359 640

Firma Inter Parts jest Beneficjentem środków z  Unii Europejskiej w ramach programu Narodowa Strategia Spójności